your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Filmastery 2017 - głosowanie

Szanowni,

Najwyższy czas zacząć tegoroczne głosowanie na Filmastery - najbardziej znamienite nagrody filmowe Internetu. Ze względu na wyraźnie wyrażoną w zeszłym roku wolę suwerena będzie to znów wymagające, ale pobudzające dyskusję, głosowanie ankietowe.

Głosujemy na polskie premiery kinowe 2016 ewentualnie filmy, które nie miały premiery kinowej w Polsce, tylko zostały od razu wydane na DVD/BluRay. W uznaniu dla ekspansji coraz lepszych seriali TV w tym roku można głosować również na seriale (aktualny sezon) i miniseriale w kategoriach aktorskich i technicznych.

Gotową ankietę przygotowaną poniżej wystarczy przekleić do komentarza i wyedytować. Kolejność przyznawanych miejsc jest ważna i decyduje o punktacji (kolejno 5/3/1 punkt)!

Głosowanie trwa do północy 16 lutego. Do tego czasu można swobodnie edytować ankiety z zastrzeżeniem, by nie modyfikować ich układu - to bardzo ułatwi liczenie wyników.

Zapraszamy do zabawy!

Najlepszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film rozrywkowy
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

No ja w tym roku po prostu nie dam rady głosować, bo prawie nic nie widziałam. Ale byłabym wniebowzięta, gdyby wygrała "Służąca" lub ostatecznie "Kubo i dwie struny". ;)

.

@Esme, przypomnij mi adres strony, na której są wyszczególnione filmy z odpowiednimi datami (dołączaliście jej link w poprzednich edycjach Filmasterów). Dzięki.

.

Tutaj jest link już od razu do stycznia 2016 . Dwa lata temu był jeszcze tag na Filmasterze, ale w tym roku mogę się z tym nie wyrobić.

.

na razie tyle
Najlepszy film
- 1 miejsce: Syn Szawła
- 2 miejsce: Ja , Daniel Blake
- 3 miejsce: Paterson
Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Laslo Nemes
- 2 miejsce: Ken Loach
- 3 miejsce: Jim Jarmusch
Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Colin Coombs
- 2 miejsce: Tim Roth
- 3 miejsce: Andrzej Seweryn
Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Beata Fido
- 2 miejsce: Meryl Streep
- 3 miejsce: Adriana Ugarte
Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Lech Łotocki
- 2 miejsce: Jerzy Zelnik
- 3 miejsce: Redbab Klynstra
Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Dorota Kolak
- 2 miejsce: Marta Nieradkiewicz
- 3 miejsce: Julia Kijowska
Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Smoleńsk
- 2 miejsce: Kosmos
- 3 miejsce: Lobster
Efekty specjalne
- 1 miejsce: Przebudzenie mocy
- 2 miejsce: Smoleńsk
- 3 miejsce:
Muzyka
- 1 miejsce: Młody papież
- 2 miejsce: Miles Davies i ja
- 3 miejsce: Ostatnia rodzina
Zdjęcia
- 1 miejsce: Syn Szawła
- 2 miejsce: Lobster
- 3 miejsce: Kosmos
Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Nienawistna ósemka
- 2 miejsce: Miles Davis i ja
- 3 miejsce: Zupełnie Nowy Testament
Film polski
- 1 miejsce: Wołyń
- 2 miejsce: Smoleńsk
- 3 miejsce: Ederly
Dokument
- 1 miejsce: Scena ciszy
- 2 miejsce: Nadejdą lepsze czasy
- 3 miejsce:
Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgorszy film
- 1 miejsce: Dziewczyna z portretu
- 2 miejsce: Carol
- 3 miejsce:Ostatnia rodzina

.

"Głosowanie trwa do północy 16 stycznia". Kto wygrał? ;)

.

Ops, już poprawione. Dzięki!

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Służąca
- 3 miejsce: Moja miłość

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Yorgos Lanthimos (Lobster)
- 2 miejsce: Park Chan-wook (Służąca)
- 3 miejsce: Athina Rachel Tsangari (Chevalier)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Colin Farrell (Lobster)
- 2 miejsce: Geza Rohrig (Syn Szawła)
- 3 miejsce: Panos Koronis (Chevalier)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Emanuelle Bercot (Moja miłość)
- 2 miejsce: Tilda Swinton (Nienasyceni)
- 3 miejsce: Kim Min-hee (Służąca)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Marian Dziędziel (Moje córki krowy)
- 2 miejsce: Christian Bale (The Big Short)
- 3 miejsce: Ben Whishaw (Lobster)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Rachel Weisz (Lobster)
- 2 miejsce: Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka)
- 3 miejsce: Rossy de Palma (Julieta)

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Służąca
- 3 miejsce: Chevalier

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: Nowy początek
- 2 miejsce: Moja miłość
- 3 miejsce: Służąca

Zdjęcia
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Służąca
- 3 miejsce: Zjawa

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce: Lament
- 3 miejsce: Wyznania nastolatki

Film polski
- 1 miejsce: Komunia
- 2 miejsce: Moje córki krowy
- 3 miejsce: Ostatnia rodzina

Dokument
- 1 miejsce: Komunia
- 2 miejsce: Lo i stało się
- 3 miejsce: Pod opieką wiecznego slońca

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Nowy początek
- 2 miejsce: Nienasyceni
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Blair Witch
- 2 miejsce: Zjawa
- 3 miejsce:

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Pokój
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Zjawa

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Inarritu (Zjawa)
- 2 miejsce: Villeneuve ( Nowy porządek )
- 3 miejsce: Tarantino (Nienawistna ósemka)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: DiCaprio (Zjawa)
- 2 miejsce: Seweryn (Ostatnia rodzina)
- 3 miejsce: Ruffalo (Spotlight)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Adams ( Nowy początek)
- 2 miejsce: Larson ( Pokój)
- 3 miejsce: Łabacz ( Wołyń)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Hardy ( Zjawa)
- 2 miejsce: Ogrodnik (Ostatnia rodzina)
- 3 miejsce: Linda (Pitbull: Nowe porządki)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Konieczna ( Ostatnia rodzina)
- 2 miejsce: Leigh ( Nienawistna ósemka)
- 3 miejsce: Ostaszewska ( Pitbull:Nowe porządki)

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Nienawistna ósemka

Efekty specjalne
- 1 miejsce: ŁOTR 1
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Deadpool

Muzyka
- 1 miejsce: Zjawa
- 2 miejsce: Nienawistna ósemka
- 3 miejsce: Nowy początek

Zdjęcia
- 1 miejsce: Zjawa
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Przełęcz ocalonych

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Nienawistna ósemka
- 2 miejsce: Deadpool
- 3 miejsce: Warcraft: Początek

Film polski
- 1 miejsce: Ostatnia rodzina
- 2 miejsce: Wołyń
- 3 miejsce: Pitbull: Nowe porządki

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: ŁOTR 1
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Dzień niepodległości: Odrodzenie
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

Będę uzupełniał ;)

Najlepszy film
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce: Kosmos
- 3 miejsce: Na skrzyżowaniu wichrów

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Miguel Gomes, Tysiąc i jedna noc
- 2 miejsce: Gabriel Mascaro, Neonowy byk
- 3 miejsce: Andrzej Żuławski, Kosmos

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Andrzej Seweryn, Ostatnia rodzina
- 2 miejsce: Jude Law, Młody papież
- 3 miejsce: Jonathan Genet, Kosmos

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Kirin Kiki, Kwiat wiśni i czerwona fasola
- 2 miejsce: Victória Guerra, Kosmos
- 3 miejsce: Min-hie Kim, Służąca

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Aaron Taylor-Johnson, Zwierzęta nocy
- 2 miejsce: Carloto Cotta, Tysiąc i jedna noc
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Aleksandra Konieczna, Ostatnia rodzina
- 2 miejsce: Rossy de Palma, Julieta
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce: Kosmos
- 3 miejsce: Westworld

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Kubo i dwie struny
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Doktor Strange

Muzyka
- 1 miejsce: Młody papież
- 2 miejsce: Westworld
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Na skrzyżowaniu wichrów
- 2 miejsce: Neon Demon
- 3 miejsce: Zabójczyni

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Kubo i dwie struny
- 2 miejsce: Lament
- 3 miejsce: Westworld

Film polski
- 1 miejsce: Baby Bump
- 2 miejsce: Niewinne
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Pod opieką wiecznego słońca
- 2 miejsce: Frankofonia
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Szukając Kelly
- 2 miejsce: Łotr 1, Gwiezdne wojny, historie
- 3 miejsce: Nienasyceni

Najgorszy film
- 1 miejsce: #WSZYSTKOGRA
- 2 miejsce: Udar słoneczny
- 3 miejsce: Sługi Boże

.

Szkoda, że nie głosujemy na "najlepszy film animowany", bo było w zeszłym roku kilka bardzo dobrych animacji, które przepadną w innych kategoriach.

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Syn Szawła
- 2 miejsce: Scena ciszy
- 3 miejsce: Serce psa

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Laszlo Nemes (Syn Szawła)
- 2 miejsce: Park Chan-Wook (Służąca)
- 3 miejsce: Paolo Sorrentino (Młody papież)

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Jude Law (Młody papież)
- 2 miejsce: Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina)
- 3 miejsce: Guillermo Francella (El Clan)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: Amy Adams (Nowy początek)
- 3 miejsce: Jennifer Lawrence (Joy)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Tom Hardy (Zjawa)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Aleksandra Konieczna (Ostatnia rodzina)
- 2 miejsce: Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka)
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Syn Szawła
- 2 miejsce: Młody papież
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Neon Demon
- 2 miejsce: Kubo i dwie struny
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: Neon Demon
- 2 miejsce: Syn Szawła
- 3 miejsce: Młody papież

Zdjęcia
- 1 miejsce: Syn Szawła
- 2 miejsce: Neon Demon
- 3 miejsce: Zjawa

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Bone Tomahawk
- 2 miejsce: Służąca
- 3 miejsce: Kubo i dwie struny

Film polski
- 1 miejsce: Ostatnia rodzina
- 2 miejsce: Wołyń
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Scena ciszy
- 2 miejsce: Serce psa
- 3 miejsce: Lo i stało się

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Łotr 1, Gwiezdne wojny, historie (chyba zwycięzca przez aklamację)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Szukając Kelly (Les cowboys)

Najgorszy film
- 1 miejsce: Legion samobójców
- 2 miejsce: Mechanik: konfrontacja
- 3 miejsce: Londyn w ogniu

.

Założyłem, że można głosować na serial "Młody papież"; jak nie, to sporo do zmiany.

.

To i na "Westworld" w takim razie można głosować, i w ogóle na teogroczne sezony i miniseriale, o ile to komuś coś zmienia. Dopisuję do przedmowy.

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Barany. Islandzka opowieść
- 2 miejsce: Kosmos
- 3 miejsce: Ardeny

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Grímur Hákonarson
- 2 miejsce: Andrzej Żuławski
- 3 miejsce: Robin Pront

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Sigurður Sigurjónsson
- 2 miejsce: Jonathan Genêt
- 3 miejsce: Jeroen Perceval

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Veerle Baetens
- 2 miejsce: Victória Guerra
- 3 miejsce: Ilmur Kristjánsdóttir

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Efekty specjalne
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: Barany. Islandzka opowieść, Atli Örvarsson
- 2 miejsce: Kosmos, Andrzej Korzyński
- 3 miejsce: Ardeny, Hendrik Willemyns

Zdjęcia
- 1 miejsce: Barany. Islandzka opowieść, Sturla Brandth Grøvlen
- 2 miejsce: Kosmos, André Szankowski
- 3 miejsce: Ardeny, Robrecht Heyvaert

Film rozrywkowy
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce: Bracia (reż. Wojciech Staroń)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Paterson
- 2 miejsce: Scena ciszy
- 3 miejsce: Zwierzęta nocy

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Jarmush
- 2 miejsce: Tom Ford
- 3 miejsce: Denis Villeneuve

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Adam Driver (Paterson)
- 2 miejsce: Dave Johns (Ja, Daniel Blake)
- 3 miejsce: Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina)

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Amy Adams (Arrival i Zwierzęta nocy)
- 2 miejsce: Elle Fanning (Neon Demon)
- 3 miejsce: Tilda Swinton (Nienasyceni)

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Christian Bale (Big Short)
- 2 miejsce: Jeff Bridges (Aż do piekła)
- 3 miejsce: Ralph Fiennes (Nienasyceni)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Tilda Swinton (Ave, Cezar!, Doktor Strange)
- 2 miejsce: Hayley Squires (Ja, Daniel Blake)
- 3 miejsce: Dorota Kolak (Zjednoczone Stany Miłości)

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Zwierzęta nocy
- 2 miejsce: Aż do piekła
- 3 miejsce: Big Short

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Doktor Strange
- 2 miejsce: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
- 3 miejsce:

Muzyka
- 1 miejsce: Westworld
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Neon Demon
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Westworld
- 2 miejsce: Doktro Strange
- 3 miejsce: Arrival

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce: Zjednoczone stany miłości
- 3 miejsce: Planeta singli

Dokument
- 1 miejsce: Scena ciszy
- 2 miejsce: W piwnicy
- 3 miejsce: Cały ten cukier

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Smoleńsk
- 2 miejsce: #WSZYSTKOGRA
- 3 miejsce: Kochaj!

I jeszcze nagroda specjalna dla Marvina (z Patersona).

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Zwierzęta Nocy (Noctural Animals)
- 2 miejsce: Paterson
- 3 miejsce: Barany (Hrútar)

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Mia Hansen-Løve
- 2 miejsce: László Nemes
- 3 miejsce: Jim Jarmusch

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Vincent Cassel
- 2 miejsce: Vincent Lindon
- 3 miejsce: Andrzej Seweryn

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Amy Adams
- 2 miejsce: Catherine Frot
- 3 miejsce: Emma Suárez i Adriana Ugarte

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michael Shannon za Zwierzęta Nocy
- 2 miejsce: Jeff Bridges za Aż do piekła
- 3 miejsce: Christian Bale za Big Short

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Aleksandra Konieczna za Ostatnia Rodzina
- 2 miejsce: Julianne Moore za Maggie’s Plan
- 3 miejsce: Golshifteh Farahani za Paterson

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: The Lobster
- 2 miejsce: The Big Short
- 3 miejsce: Barany (Hrútar)

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Warcraft: Początek
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce: Osobliwy dom Pani Peregrine

Muzyka
- 1 miejsce: High-Rise
- 2 miejsce: Neon Demon
- 3 miejsce: Dzieciństwo wodza

Zdjęcia
- 1 miejsce: Neon Demon
- 2 miejsce: Na skrzyżowaniu wichrów
- 3 miejsce: Służąca

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Maggie's Plan
- 2 miejsce: 10 Cloverfield Lane
- 3 miejsce: Dope

Film polski
- 1 miejsce: Ostatnia Rodzina
- 2 miejsce: Wszystkie nieprzespane noce
- 3 miejsce: Jestem Mordercą

Dokument
- 1 miejsce: Scena ciszy
- 2 miejsce: Pod opieką wiecznego słońca
- 3 miejsce: Perłowy guzik

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Aż do piekła (Hell or High Water)
- 2 miejsce: Dziewczyna z portretu (The Danish Girl)
- 3 miejsce: Zakładnik z Wall Street (Money Monster)

Najgorszy film
- 1 miejsce: Iluzja 2 (Now You See Me 2)
- 2 miejsce: #WSZYSTKOGRA
- 3 miejsce: Walser

.

Nie był to dobry rok.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Spotlight (2015)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Paolo Sorrentino (Młody papież)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Aktor w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Młody papież
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Westworld (2016)
Efekty specjalne
- 1 miejsce: Zjawa (2015)
- 2 miejsce: Księga dżungli (2016)
- 3 miejsce:
Muzyka
- 1 miejsce: Westworld (2016)
- 2 miejsce: Służąca (2016)
- 3 miejsce:
Zdjęcia
- 1 miejsce: Służąca (2016)
- 2 miejsce: Neon Demon (2016)
- 3 miejsce:
Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Warcraft: Początek (2016)
- 2 miejsce: Westworld (2016)
- 3 miejsce: Zwierzogród (2016)
Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce: Operacja Bazyliszek (2016)
Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgorszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

W sumie jak tak paczę na te ankiety, to jednak to i owo widziałam. To może zagłosuję, w miarę możliwości jeszcze uzupełnię.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce: Spotlight
- 3 miejsce: The Lobster

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Chan-Wook Park
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Mark Ruffalo (Spotlight)
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Greta Gerwig (Maggie's Plan)
- 2 miejsce: Min-hie Kim (Służąca)
- 3 miejsce:

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Michael Shannon (Zwierzęta nocy)
- 2 miejsce: Christian Bale (The Big Short)
- 3 miejsce: Sacha Baron Coen (Alicja po drugiej stronie lustra)

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Jennifer Jason Leigh (Nienawistna ósemka)
- 2 miejsce: Julianne Moore (Maggie's Plan)
- 3 miejsce:

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce: Westworld
- 3 miejsce: Kubo i dwie struny

Efekty specjalne
- 1 miejsce: Łotr 1
- 2 miejsce: Alicja po drugiej stronie lustra
- 3 miejsce: Doktor Strange

Muzyka
- 1 miejsce: Nienawistna ósemka
- 2 miejsce: Westworld
- 3 miejsce:

Zdjęcia
- 1 miejsce: Służąca
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Kubo i dwie struny
- 2 miejsce: Westworld
- 3 miejsce: Zwierzogród

Film polski
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

Najgorszy film
- 1 miejsce: Sługi boże
- 2 miejsce: Batman v Superman
- 3 miejsce:

.

Batman v Superman najgorszym filmem!? Nie wierzę!

.

Miałam mały wybór. ;) Poza tym triumfuje kino polskie.

.

Do końca głosowania zostało już tylko kilka godzin. Ja wiem, że @michuk poskąpił na nagrody, a ankieta długa, ale przecież nie trzeba wypełniać całej. Do wszystkich, a w szczególności do głosujących rok temu a dziś rozleniwionych (@nevamarja !!!) zagłosujcie chociaż na najlepszy film!

.

Obawiam się, że jak zagłosuję na najlepszy film, to będzie to miało wpływ na końcowy wynik. To może lepiej nie? ;D

.

Głosuj, nie marudź. ;)

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Nowy początek
- 2 miejsce: Zwierzęta nocy
- 3 miejsce: Projektantka

Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Tom Ford - "Zwierzęta nocy"
- 2 miejsce: David O. Rusell - "Joy"
- 3 miejsce: Alejandro G. Innaritu - "Zjawa"

Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Jack Gyllenhaal - "Zwierzęta nocy"
- 2 miejsce: Leonardo DiCaprio - "Zjawa"
- 3 miejsce: Samuel L. Jackson - "Nienawistna ósemka"

Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Amy Adams - "Nowy początek"
- 2 miejsce: Kate Winslet - "Projektantka"
- 3 miejsce: Sally Field - "Cześć, na imię mam Doris"

Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Christian Bale - "Big Short"
- 2 miejsce: Jacob Tremblay - "Pokój"
- 3 miejsce: Tom Hardy - "Zjawa"

Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Cate Blanchett - "Carol"
- 2 miejsce: Margot Robbie - "Legion Samobójców"
- 3 miejsce: Judy Davis - "Projektantka"

Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: "Big Short"
- 2 miejsce: "Zwierzęta nocy"
- 3 miejsce: "Joy"

Efekty specjalne
- 1 miejsce: "Nowy początek"
- 2 miejsce: "Captain America: Civil War"
- 3 miejsce: "Alicja po drugiej stronie lustra"

Muzyka
- 1 miejsce: "Zwierzęta nocy" (Abel!)
- 2 miejsce: "Carol"
- 3 miejsce: "Projektantka"

Zdjęcia
- 1 miejsce: "Joy"
- 2 miejsce: "Nowy początek"
- 3 miejsce: "Zwierzęta nocy"

Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Zwierzogród
- 2 miejsce: Captain America: Civil War
- 3 miejsce: "Alicja po drugiej stronie lustra"

Film polski
- 1 miejsce: "Wołyń"
- 2 miejsce: "Ostatnia rodzina"
- 3 miejsce: "Niewinne"

Dokument
- 1 miejsce: "Czy czeka nas koniec"
- 2 miejsce: "Więzi"
- 3 miejsce: "Komunia"

Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce: Arrival - Nowy początek
- 2 miejsce: Rogue One - Łotr 1
- 3 miejsce: Central Intelligence - Agent i pół

Najgorszy film
- 1 miejsce: Iluzja 2
- 2 miejsce: Legion Samobójców
- 3 miejsce: Deadpool

.

Najlepszy film
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Ostatnia rodzina
- 3 miejsce: Mon roi
Najlepszy reżyser
- 1 miejsce: Yorgos Lanthimos
- 2 miejsce: László Nemes
- 3 miejsce: Athina Rachel Tsangari
Aktor w roli głównej
- 1 miejsce: Vincent Cassel, Moja miłość
- 2 miejsce: Andrzej Seweryn, Ostatnia rodzina
- 3 miejsce: Colin Farrell, Lobster
Aktorka w roli głównej
- 1 miejsce: Margot Robbie, Legion samobójców
- 2 miejsce: Min-hie Kim, Służąca
- 3 miejsce: Adriana Ugarte, Julieta
Aktor w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Jeff Bridges, Aż do piekła
- 2 miejsce: Michael Shannon, Zwierzęta nocy
- 3 miejsce: Walton Goggins, Nienawistna ósemka
Aktorka w roli drugoplanowej
- 1 miejsce: Aleksandra Konieczna, Ostatnia rodzina
- 2 miejsce: Jennifer Jason Leigh, Nienawistna ósemka
- 3 miejsce:
Najlepszy scenariusz
- 1 miejsce: Lobster
- 2 miejsce: Ostatnia rodzina
- 3 miejsce: Chevalier
Efekty specjalne
- 1 miejsce: Kubo i dwie struny
- 2 miejsce: Doktor Strange
- 3 miejsce: Nowy początek
Muzyka
- 1 miejsce: Dzieciństwo wodza
- 2 miejsce: Maryland | Cień
- 3 miejsce: Wejście smoka
Zdjęcia
- 1 miejsce: Neon Demon
- 2 miejsce: Zjawa
- 3 miejsce: Zabójczyni
Film rozrywkowy
- 1 miejsce: Nienawistna ósemka
- 2 miejsce: Nowy początek
- 3 miejsce:
Film polski
- 1 miejsce: Ostatnia rodzina
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Dokument
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgłupsze tłumaczenie tytułu
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:
Najgorszy film
- 1 miejsce:
- 2 miejsce:
- 3 miejsce:

.

Disclaimer: Jakby co, komentarz dodałam o 23:58 (sprawdziłam, zegar w moim komputerze późni się dokładnie o sekundę w stosunku do zegara atomowego), co by oznaczało, że filmasterowy zegar żyje własnym życiem. :D

.

Próba mikrofonu. Jest godzina 00:58.

.

Dzień dobry bardzo. Uwaga, @janpopieluch naprawił nam zegar. 3 minuty. Tylko 3 minuty i AŻ 3 minuty się spieszył. A to znaczy, że muszę kogoś uczciwie przeprosić.

.

Sprawiedliwy ranking.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook