your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

JESIENNA REKRUTACJA W AMA FILM SCHOOL 2016/2017

„Dźwięk i Muzyka w Filmie” - Kierunek realizowany przy współpracy z Festiwalem Muzyki Filmowej w zakresie organizacji masterclass z realizatorami światowej rangi także z Holywood Dwa lata, cztery semestry i całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach. Kierunek obejmuje ogólną teorię filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio. Studenci poznają całą „drogę dźwięku filmowego” od planu przez postprodukcję po zgranie finalne, realizując ścieżkę dźwiękową do szkolnych etiud filmowych, filmów dyplomowych oraz produkcji dokumentalnych i fabularnych. Wspólnie ze słuchaczami innych kierunków wezmą też udział w tworzeniu dzieła audiowizualnego
Opiekunami kierunku są:
Michał Fojcik - reżyser dźwięku, sound superwizor. Realizator dźwięku i efektów dźwiękowych między innymi filmów „Bogowie”, „Czerwony Pająk”, Disco Polo”, „21 x Nowy Jork”, „Jack Strong”, „Wkręceni”, „Listy do M 2”, „Miasto 44”
Bartłomiej Bogacki - realizator dźwięku na planie filmów fabularnych, montażysta dźwięku. Operator dźwięku między innymi w filmach i serialach „Bogowie”, „Czerwony Pająk”, Serial „Prokurator”, „Jeziorak”, „Kochanie chyba Cię zabiłem”, „21 x Nowy Jork”


„Produkcja Filmowa” - To dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Słuchacze poznają profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego - od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży. Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.
Opiekunem kierunku jest:
Joanna Szymańska - zdobywające coraz większe uznanie producentka „młodego pokolenia”. Zajęcia prowadzą znani producenci filmowi : Dariusz Jabłoński, Agnieszka Kurzydło, Irena Strzałkowska - polski przedstawiciel EURIMAGES , Krzysztof Gierat - dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

„Kierunek Filmowy Stacjonarny” To kierunek dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kinem i chcą posiąść podstawowe tajniki reżyserii i sztuki operatorskiej. Kurs ten trwa rok, a już od pierwszego dnia słuchacz ma praktyczne zajęcia z profesjonalnym sprzętem operatorskim pod czujnym okiem polskich filmowców z dużym dorobkiem twórczym.
Opiekunami kierunku są:
Krzysztof Haich - publicysta, scenarzysta i reżyser telewizyjnych programów muzycznych i rozrywkowych.
Dariusz Pawelec - realizator obrazu wielu znanych spektakli telewizyjnych, reżyser i operator filmów dokumentalnych. Wykładowca Katowickiej Szkoły Filmowej

Zobacz zdobywającą coraz większą popularność etiudę absolwenta kierunku filmowego Mikołaja Szczpeki:„Aktorstwo Filmowe” To dwuletni, 4-semestralny kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Absolwenci kursu są w pełni przygotowani do pracy w filmie i telewizji.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych aktorów. Studenci i absolwenci kierunku biorą czynny udział w produkcjach filmowych i reklamowych między innymi „ Pitbull. Niebezpieczne kobiety” „True Crimes”, „Martin Luther. The idea that changed the world”, „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę” czy „Music, war and love”, „Carrefour” , „CUK ubezpieczenia”, „Millenium Bank”, „Diosminex”
Opiekunami kierunku i głównymi wykładowcami są:
Marcin Bortkiewicz - aktor, reżyser
Krzysztof Zanussi - słynny polski reżyser
Grażyna Błecka - Kolska- aktorka
Tadeusz Łomnicki - aktor
Xawery Żuławski - kultowy reżyser
oraz gościnnie:
Ewa Kasprzyk - aktorka
Andrzej Chyra - aktor
Bartłomiej Topa - aktor

„Kierunek Scenariopisarstwo” To roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.
Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.

Opiekunami kierunku są:
Aleksandra Świerk - scenarzystka, konsultantka scenariuszowa. Absolwentka licznych międzynarodowych warsztatów scenariuszowych organizowanych przez takie insytucje jak The Script Factory, NISI MASA, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, In_Script, FAMU. Współwłaścicielka firmy producenckiej Appetite Production
Mariusz Sykut - scenarzysta

Aby dołączyć do grona słuchaczy AMA Film School wystarczy wejść na stronę: www.akademiamultiart.pl i wybrać swój wymarzony kierunek filmowy. Wypełnij formularz online . W tym czasie przygotuj swoje portfolio - przyda się na rozmowie rekrutacyjnej.
Zapisy:
http://akademiamultiart.pl/zapisy/

Kontakt:
sekretariat@akademiamultiart.pl
www.akademiamultiart.pl

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook