your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

"Kraina Oz" Wasilija Sigariewa triumfuje na 9. Sputniku!

Jury - w składzie Przewodniczący Waldemar Krzystek, Sonia Bohosiewicz i Patrycja Wanat – przyznało Grand Prix 9. "Sputnika nad Polską" filmowi "Kraina Oz" w reżyserii Wasilija Sigariewa "za mistrzowskie przeniesienie na ekran spójnej, prawdziwej metafory współczesnej rosyjskiej rzeczywistości, która dodatkowo poprzez odniesienie do tytułowej Krainy Oz jest wołaniem o czystość, piękno i nadzieję".

II Nagroda trafiła do filmu "Ucieczka z Moskwabadu" Darii Połtorackiej "za przejmujący, odważny obraz, który jest próbą obrony podstawowych wartości w ordynarnym, agresywnym, bezdusznym świecie, gdzie główną zasadą jest brak jakichkolwiek zasad".

III Nagrodę wręczono filmowi "Zbawienie" Iwana Wyrypajewa za "dokonanie rzeczy niezwykle rzadkiej, w niebywale prawdziwy i przekonujący sposób, ukazując świętość, mistycyzm i czystość bez patosu i egzaltacji".

Jury przyznało także trzy Nagrody Specjalne za kreacje aktorskie. "Odczuwamy potrzebę zwrócenia uwagi na przerażający sposób, w jaki traktowane są kobiety w Rosji, co widać praktycznie we wszystkich filmach, jakie widzieliśmy w tegorocznym konkursie. Dlatego chcemy wyróżnić 3 kreacje aktorskie kobiet silnych, mądrych, wrażliwych i odważnych, które są nadzieją tego narodu" – komentowali Jurorzy.

Nagrodę otrzymała Olga Ozołłapinia "za wspaniałą kreację wnikliwie i przejmująco zbudowanej postaci matki" w filmie "14+" Andrieja Zajcewa. "Życzymy wszystkim matkom, aby w takiej mądrości wychowywały swoje dzieci" – dodali Jurorzy, uzasadniając werdykt.

Nagroda powędrowała także do Jeleny Ladowej "za stworzenie absolutnie autentycznej postaci, posiadającej niezwykłą umiejętność zaistnienia w całkowicie wykreowanym świecie" w filmie "Orlean" Andrieja Proszkina.

Maria Maszkowa została wyróżniona "za przenikliwą kreację wielowymiarowej postaci i precyzyjne poprowadzenie każdego wątku" w filmie "Ucieczka z Moskwabadu" Darii Połtorackiej.

Nagrodę Publiczności zdobyła komedia "Chłopak z naszego cmentarza" Ilji i Antona Cziżykowych.

to uczucie, gdy grand prix wędruje do najlepszego filmu w konkursie. :) cudownie! czekam aż "Strana Oz" wejdzie do polskich kin. z przyjemnością jeszcze raz na to pójdę.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook