your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

"Król Wichrów" na Screen & Sound Fest

Fundacja Bielecki Art od 4 lat realizuje wyjątkowy festiwal Screen & Sound Fest. - Let’s See The Music, promujący ideę synergii obrazu i dźwięku. W tym roku ponownie zaprosiliśmy twórców z całego świata do udziału w konkursie na wizualizację utworów muzycznych udostępnionych przez wybitnych polskich kompozytorów: Adriana Konarskiego, Kamila Koseckiego, Leszka Możdżera, Tomasza Opałkę, Michała Woźniaka.

Pod koniec sierpnia br. zakończył się etap konkursowy - nadesłane wizualizacje zostały przekazane do oceny Jurorom pracującym w składzie: prof. Jerzy Kucia, prof. Bogusław Skowronek, Janusz Bielecki, Mikołaj Valencia.

7 października br. Jury ogłosiło nominacje do Grand Prix Super Kreator -
wyróżniono 18 prac autorów z Polski i zagranicy. Na stronie http://
www.screenandsound.pl/glosowanie trwa głosowanie na nagrodę publiczności a laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas Gali finałowej, która odbędzie się 29 października br.

W tym roku widzowie Gali uczestniczyć będą w wyjątkowym pokazie
przedpremierowym wybitnego dzieła Feliksa Nowowiejskiego zatytułowanego „Król Wichrów”. Zaprezentowane zostaną najlepsze motywy z super produkcji taneczno-multimedialnej, której premiera odbędzie się w 2017 r.

„Król Wichrów” to utwór sceniczny F. Nowowiejskiego o tematyce narodowej,
którego akcja toczy się w Górach Bajecznych. Dzieło początkowo planowane jako opera, w ostatecznej wersji dotychczas nie wystawione.
Pod kierunkiem wrażliwych i wytrawnych artystów „Król Wichrów” powraca dziś na scenę w niezwykłej formie zarówno akustycznej jak i wizualnej.

Gala finałowa festiwalu Screen & Sound Fest. - Let’s See The Music 2016
połączona z pokazem przedpremierowym „Króla Wichrów” odbędzie się 29
października 2016 roku o godzinie 20.00 w Kijów.Centrum, Al. Krasińskiego 34 w Krakowie. Galę poprowadzi Wojciech Wocław.

Bilety dostępne w sieci sklepów EMPiK, Media Markt, Saturn, kasa
Kijów.Centrum oraz www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl.>

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook