your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

NAJNOWSZY FILM ALEXA DE LA IGLESII na 16. TYGODNIU KINA HISZPAŃSKIEGO

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego potrwa od 7. kwietnia do 21. kwietnia i zawita do 7 miast w całej Polsce.

W tym roku w programie nie zabraknie miejsca dla jednego z najbardziej znanych hiszpańskich reżyserów, ulubieńca festiwalowej publiczności - Alexa de la Iglesii. Festiwal zaprezentuje jego najnowszy film, pokazywany na ubiegłorocznym festiwalu w San Sebastian - „Ta noc jest moja” („Mi gran noche”), błyskotliwą komedię, w której autor powraca do znanej z „Życie to jest to” krytyki mediów.

Hiszpańskie wcielenie Tarantino i Rodrigueza, Álex de la Iglesia, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kreatywnych twórców hiszpańskich. Ten ekstrawagancki reżyser, scenarzysta, producent filmowy i autor komiksów tworzy filmy w charakterystycznym, przerysowanym stylu, który cechuje szybkie tempo akcji i czarny humor.

Widzowie Tygodnia Kina Hiszpańskiego mieli okazję poznać wiele filmów reżysera, które regularnie trafiały do programu przeglądu – „Hiszpański cyrk” (11. TKH), „Życie to jest to” (12.TKH), „Wiedźmy z Zugarramurdi” (15.TKH). W 2011 odbyła się retrospektywa filmów de la Iglesii, w ramach której pokazywane były trzy starsze obrazy reżysera: „Dzień Bestii”, „Umrzeć ze śmiechu” i „Kamienica w Madrycie”.

TA NOC JEST MOJA | MI GRAN NOCHE, reż. Álex de la Iglesia, 2015
POLSKA PREMIERA

Zaskakująca, błyskotliwa, inteligentna komedia Álexa de la Iglesii.
Studio telewizyjne, upalne sierpniowe dni, podczas których w zawrotnym tempie nagrywany jest sylwestrowy program rozrywkowy. Jego gwiazdą jest Alphonso (w tej roli Raphael – wielka gwiazda hiszpańskiej piosenki, posiadacz Uranowej Płyty, którą wręcza się artystom, gdy ich płyty osiągną sprzedaż na poziomie 50 milionów egzemplarzy. Oprócz Raphaela otrzymali ją tylko Michael Jackson, AC/DC i Queen.). Gwiazdką - reprezentujący nurt „latino”, uwielbiany przez nastolatki Adanne (Mario Casas), którego nawet na krok nie opuszcza mały, wszechobecny, irytujący argentyński menedżer (Tomás Pozzi).
W dżungli kuriozalnych profesjonalistów telewizyjnego showbiznesu odnajdziemy również skonfliktowaną parę prowadzących program (Carolina Bang i Hugo Silva) i szorstką realizatorkę obrazu (Carmen Machi), a wśród gości gali „skoszarowanych” w dusznym, gorącym studiu skierowanego przez biuro pośrednictwa pracy statystę (Pepón Nieto) i jego matkę (Terele Pávez) oraz pozornie słodką i niewinną Palomę (Blanca Suáez), która wielu mężczyznom dała się we znaki. Nieszczęśliwe wypadki na planie, szantaże i spiski – wszystko z szybką akcją, w chaosie i z poczuciem humoru charakterystycznymi dla twórczości baskijskiego reżysera.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook