Filmaster jednym z 10 najbardziej innowacyjnych startupów, zmieniających oblicze telewizji!

Data:

Polski Filmaster to jeden z 10 najbardziej innowacyjnych startupów, zmieniających oblicze telewizji – tak orzekli twórcy jednej z najważniejszych branżowych konferencji MIPTV, zapraszając warszawską firmę do udziału w prestiżowym konkursie MIPCube Lab, organizowanym we francuskim Cannes w dniach 29-30 marca.
mipcube lab

Ekipa Filmastera nie zdążyła jeszcze rozpakować walizek po intensywnej promocji na targach South By Southwest w teksaskim Austin (gdzie pokazywała testową wersję aplikacji Filmaster.TV dla platformy Google TV), a już czeka ją kolejne, poważne wyzwanie. MIPCub Lab to konkurs dla firm, których ambicją jest zmiana sposobu, w jaki oglądamy współcześnie telewizję. Filmaster wpasowuje się tu idealnie ze swoim nowym produktem Filmaster.TV, który ma wprowadzić pod strzechy telewizję równie spersonalizowaną i społecznościową co dzisiejszy Internet.

Filmaster.TV to nowy sposób oglądania telewizji, taka telegazeta na dopalaczach. Filmaster uczy się: co lubimy oglądać, a następnie rekomenduje nam filmy, seriale i inne materiały wideo w zależności od naszego prywatnego gustu, aktualnego nastroju czy tego, co aktualnie oglądają nasi znajomi, opierając się na unikatowym algorytmie oraz wiedzy na temat powiązań między filmami a użytkownikami serwisu. Weźmie nawet pod uwagę: ile czasu mamy na posiedzenie przed telewizorem, i czy możemy sobie pozwolić na obejrzenie kilkugodzinnego filmu, czy lepiej zaproponować jakiś krótki metraż.

Zamiast więc grzebać się w gazetach z rozpiską kanałów, szperać po programach telewizyjnych, czy uprawiać zapping - wystarczy sprawdzić, co poleca Filmaster i... zacząć oglądać nie przejmując się tym, czy program nadawany jest na żywo, na którymś z setek kanałów, czy też dostępny jest tylko w Internecie!

Już teraz Filmaster.TV umożliwia obejrzenie filmów od razu na telewizorze dzięki integracji z Netflix (amerykańskim systemem VOD). Lada moment nastąpi integracja z takimi platformami jak Amazon Instant Video, YouTube, czy Vimeo, a nawet z tradycyjną telewizją.

Docelowo Filmaster.TV dostępny będzie zarówno jako aplikacja dla popularnych platform, takich jak Google TV (w tej chwili działa już wersja testowa), Samsung SmartTV, roku czy boxee. Przede wszystkim jednak będzie to doskonała oferta dla telewizji kablowych i satelitarnych. Aplikacja może być bowiem łatwo dostosowana do każdego modelu dekodera i zmienić tradycyjny interfejs telewizyjny, w naszego prywatnego doradcę filmowego.

Poniżej obejrzeć możecie animację prezentująca wizję Filmaster.TV:

Co Filmaster zyska pojawiając w Cannes? Jak mówi Borys Musielak, twórca i CEO firmy:

„Dzięki obecności na MIPTV oraz w konkursie MIPCube Lab mamy możliwość prezentacji unikalnej technologii Filmastera w środowisku innowatorów rynku telewizyjnego. To szansa na zdobycie kontaktów i klientów, a przy okazji doskonała możliwość zaprezentowania polskiej firmy myślącej i działającej globalnie.”

Filmaster w lipcu 2011 roku pozyskał na rozwój swojej technologii finansowanie od niemieckiego funduszu HackFwd. W tym roku planuje drugą rundę finansowania.

Więcej o Filmaster.TV:


Aktualizacja

Jest już dostępne wideo z prezentacji Borysa i Pawła na MIPCube. Możecie je obejrzeć poniżej:


Ale seksistowski filmik :P Poza tym akurat kanał sportowy i kanał kulinarny to łatwo znaleźć :P

Czy hasło "seriale" pojawiło się tu przypadkiem, czy należy się spodziewać w najbliższym czasie wprowadzenia do Filmastera seriali?

Tak, już @kw86 marudził na to na Facebooku. Wolałby parę gejów :)

Będą seriale, ale też rekomendacje filmów z YouTube i Vimeo. Ogólnie - ciekawe rzeczy będą :)

Nagłówek jednej z kart w mojej przeglądarce głosi "Filmaster is down..." Dobrze wiedzieć, że to ściema. Gratuluję sukcesów. :)

Zaraz, zaraz, zaraz. Jak to NetFlix? NetFlixa nie można u nas oglądać, to znaczy, że Filmaster TV nie będzie u nas działać w 100%? I mam nadzieję, że ten projekt nie wejdzie bezpośrednio na Filmaster.pl, bo nie mam ochoty tutaj oglądać rekomendacji filmików z YouTube ;) Natomiast jako osobna strona - jestem bardzo zainteresowana :)

Jeszcze nie wiemy czy będziemy te rozwiązania integrować na Filmaster.pl / Filmaster.com.

Netflix oczywiście tylko w Stanach. Ale integracja z iplex czy kinoplex to kilka dni pracy, więc jak będzie zainteresowanie to zrobimy :)

O sukcesie napisało dziś kilka serwisów, m.in. Antyweb, Dziennik Internautów, WebHosting, eCommerce.edu.pl i MamBiznes.

Możecie też "wykopać" news o Filmaster.TV tutaj, o ile macie konto: http://www.wykop.pl/link/1082027/polski-startup-ma-szanse-zrewolucjonizowac-telewizje/
A jak nie macie to możecie założyć :)

świat u stóp Filmastera :D

Chcę dużo śpiewu i tańca na żywo w telewizji oraz pogaduch o byle czym, z byle kim. W przerwach lubię oglądać długie reklamy.

Dodaj komentarz