your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Polski zwycięski film 48HFP na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes!

Podczas tegorocznego festiwalu Filmpalooza, który odbył się w dniach 6 – 9 marca w Nowym Orleanie (USA), wyłoniono zwycięzców światowego finału międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project. Wśród zwycięzców znaleźli się Polacy!

Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia otrzymał zwycięzca 1. katowickiej edycji 48HFP - ekipa Panato i film W oparach Nikisza. Nagrodą jest pokaz filmu na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach Short Film Corner. Autorami zdjęć do filmu są: Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek, Patryk Larwiński.

Panato oprócz zwycięstwa w katowickiej edycji otrzymał również nagrodę za Najlepsze Zdjęcia w filmie Uśmiechnij się podczas 48HFP w Warszawie. Wręczając nagrodę Sławomir Idziak, przewodniczący jury 48HFP Warsaw, powiedział: Nie wierzę, że są zrobione w 48 godzin, ale są świetne. W Katowicach dodatkowo otrzymali za swój film Nagrodę Publiczności. Film można obejrzeć tutaj:


Short Film Corner to jedna z najważniejszych pozycji w kalendarzu kinematografii krótkometrażowej. Przegląd ten co roku przyciąga największych reżyserów, agentów, producentów oraz przedstawicieli instytucji filmowych z całego świata. Zgłoszone filmy trafiają do międzynarodowej dystrybucji, a ich twórcy stoją przed szansą zaistnienia w międzynarodowej branży filmowej.

48 Hour Film Project to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, kręcą i montują film. W piątek wieczorem ekipy otrzymują informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony. Czteroosobowe jury, składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej, wybiera najlepszy film, który bierze udział w konkursie międzynarodowym.

48HFP może się pochwalić licznymi międzynarodowymi sukcesami z ponad 800 konkursami odbywającymi się co roku w miastach na całym świecie. W 2013 roku ponad 60 000 filmowców zrobiło blisko 6 000 filmów w 127 miastach, na 6 kontynentach. Wśród nich byli uczestnicy warszawskiej i katowickiej edycji 48HFP.

11 marca rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej tegorocznej edycji 48HFP!

Pierwszym przystankiem będą Katowice (9 - 11 maja 2014 r.) Na stronie http://48hourfilm.com/pl/katowice/ mogą rejestrować się ekipy chętne do wzięcia udziału w szalonym filmowym weekendzie – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy geograficznych, ograniczony jest tylko czas: 48 godzin na napisanie scenariusza, nakręcenie, zmontowanie i oddanie gotowego filmu.

Wszystkie informacje dotyczące zasad konkursu i rejestracji ekip znajdują się na stronie: http://48hfpkatowice.pl

Kolejnym miejscem będzie Warszawa w dniach 26 – 28 września 2014 r.
Regulamin imprezy: http://48hfpkatowice.pl/regulamin/

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook